Przejdź do treści

Inwestor

Doświadczenie i Profesjonalizm

Inwestycja powstaje z rąk doświadczonego dewelopera AREA INVEST realizującego swoje projekty głównie w województwie Zachodniopomorskim. Najnowsze zrealizowane inwestycje to budynek mieszkaniowy przy ul. Niepodległości w Stargardzie oraz kompleks budynków apartamentowych w Świnoujściu z garażem podziemnym i apartamentem typu penthouse na najwyższej kondygnacji.

Inwestycja w Świnoujściu znajduje się na pięknie położonej działce przy samym zejściu na plażę, w pasie wydm. Obiekt składa się z 44 apartamentów tworzonych w najwyższym standardzie. Część podziemna została wykonana w konstrukcji monolitycznej, a pozostałe kondygnacje w technologii prefabrykowanych, trójwarstwowych ścian typu sandwich, wykonanych z żelbetu i karamzyto-betonu.

Jakość

Obecnie trwa realizacja dwóch projektów Area Inves. Są to:  Greeneri Park w Świnoujściu i Tarasy Klonowca w Szczecinie.

W ramach inwestycji Tarasy Klonowica planowana jest budowa dwóch kwartałów zabudowy z dużymi, zielonymi dziedzińcami i placami zabaw dla mieszkańców. Pomiędzy kwartałami zachowano starodrzew tworzący ogólnodostępny park, w którym przewiduje się urządzenia rekreacyjne – siłownię zewnętrzną. Połowę powierzchni działki stanowi zieleń urządzona. Dla bezpieczeństwa cała zielona przestrzeń pomiędzy budynkami wyłączona jest z ruchu samochodowego. Miejsca postojowe dla mieszkańców zapewniono w trzech podziemnych parkingach, a ich goście mogą korzystać z dwóch dodatkowych parkingów naziemnych.

Top Builder 2023

Jakość poświadczona nagrodą

AREA INVEST wraz z biurem projektowym MAXBERG otrzymują tegoroczną nagrodę  Builder Polska za inwestycję Apartamenty Bałtycki w Świnoujściu oraz za „Projektowanie w technologii BIM w prefabrykacji żelbetowej”. Inwestycja Bałtycki błyskawicznie stała się ikoną Świnoujścia. Jest niezwykła nie tylko ze względu na lokalizację i architekturę. Również proces jej realizacji wprowadza nową jakość na rynku deweloperskim.

Biuro Projektowe

Biuro projektowe maxberg powstało w 2010 roku z inicjatywy arch. Karola Nieradki. Dziś jest jednym z największych biur projektowych w Szczecinie. To zespół ambitnych projektantów nowocześnie myślących o architekturze i przestrzeni zurbanizowanej. Realizuje inwestycje jedno- i wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, budynki usługowe, użyteczności publicznej oraz projekty urbanistyczne.

Specjalizuje się w wielowarstwowej prefabrykacji żelbetowej i projektowaniu w środowisku BIM. Laureaci ogólnopolskich nagród Polski Cement w Architekturze 2022, Brick Award 2019 i wielu wyróżnień w dziedzinie projektowania architektonicznego

Inwestycja w świnoujściu

Inwestycja w Stargardzie